Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert çıkış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ afet konutları temel atma ve sosyal konut anahtar teslim töreninde değerli açıklamalarda bulundu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremle ilgili konuşan Erdoğan, “6 Şubat’ta kaybettiğimiz her vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye olası sarsıntıları, sel ve heyelanlarıyla birçok afete açık bir coğrafya. Madem değişemeyiz. coğrafyamız afetlere hazırlanacağız Rabbime hamd olsun ben buraya geldiğimde afeti yaşadığımızda nasıldı ama ne hale geldi çok değerli adımlar attı 3.3 milyon insanı sadık evlere taşıdık TOKİ aracılığıyla.Tabii bu işler hem zaman alıyor hem de ciddi kaynak gerektiriyor.Afetler ve yangınlar sınırlı bir mekanda meydana geldiği için yaraları çabuk sardık.Ancak etkilediği alan ve yok edici gücü ile bize her şeyi yeniden hatırlattı. 6 Şubat depreminde… Depremler bizim hazırlıklarımızı bitirmemizi beklemiyor.Mevcut Cumhur İttifakı buna hazır.Elazığ’da atacağımız temel bu.Sürecin yol haritasının bir özeti gibi. 1.164 konutun anahtarını hak sahiplerimize teslim ediyoruz” dedi.

Yılda 319 bin konutun inşaatını tamamlamayı hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Elazığ’da yapılacak 505 konutun temelini atıyoruz. Hedefimiz, yıl içinde 319 bin konut ve köy evini hak sahiplerine teslim etmek. 1 yılda deprem bölgesindeki şehirlerimizi ayağa kaldırmak için yeni mahalleler gibi yeni mahalleler tasarlıyoruz” dedi.

Erdoğan, ana muhalefet partisini eleştirirken Kanal İstanbul’a da atıfta bulunarak, “İçinizde bu ülkede yapılan her şeye karşı çıkacak bir kesim var. Bu kim? CHP. Onların mesleği bu. Birazını harcadık” dedi. Zamanımızın bir kısmı ticaret yapmak, bir kısmı da bizi bloke etmek zorunda kalanlarla uğraşmak zamanımızın bir kısmı Marmaray’da engellemeye çalıştılar dinlemedik Vurduk geçtik Avrasya Tüneli’ni biz mi yaptık? Yavuz Sultan Köprüsü Şimdi Kanal İstanbul’un önünü kapatmaya çalışıyorlar Kemal Bey’i durduramayacaksınız Şehir hastanelerimizi bloke etmek istediler Togg tartışmalarında bunu görüyoruz Kardeşlerim sadece Çam İstanbul’da Sakura Hastanesi, Pakize Hanım hastanesi… Bunlar bile zamanla yarıştığımız hastaneler oldu.”

Erdoğan, topu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tutarken, “Hanımefendi bunlara doyamazsınız. Biz papatya çayını içmeyi biliriz ama rezeneyi tavsiye ederiz. kiminle uğraşalım.”

iyiderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu