Haber

İstanbul Havalimanı Mescidi’nde uyuyan yolcunun parasını çalan hırsız yakalandı

İstanbul Havalimanı camisinde yatmakta olan yolcunun parasını çalan Özbek asıllı B. Makhmudov isimli hırsız, polis tarafından suçüstü yakalandı. Mahmudov’un camide hırsızlık yapıp bozuk para sayması güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, 4 Ağustos Cuma günü İstanbul Havalimanı’nda meydana geldi. Alınan bilgiye göre, terminalde bulunan camiye Özbek asıllı B. Mahmudov ve arkadaşı geldi. Özbek asıllı iki kişi, camide uyuyan bazı yolcuları görünce cüzdanlarını gözlerine aldı. Özbek yolculardan B. Makhmodov, uyuyan yolcuların çantalarını karıştırırken, o sırada camide oturan diğer yolcu görmesin diye başka bir arkadaşı dikkatini dağıtmaya başladı. Kemer çantasını aldıktan sonra arkadaşının yanına gelen Özbek asıllı şahıs, cüzdandaki parayı da alarak arkadaşının yanına geldi. Camiden ayrılan Mahmodov, madeni paraları saymak için abdest alanına geldi. Burada çaldığı paraları sayan Mahmudov, ardından İstanbul Havalimanı’ndan ayrıldı.

Polis hırsızı taksi beklerken yakaladı

Parasının çalındığını anlayan yolcu, polise giderek şikayetçi oldu. Yolcunun şikayeti üzerine harekete geçen İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iki Özbek yolcuyu takibe aldı. Havalimanından ayrılmak için taksi kuyruğunda bekleyen B. Mahmudov ve arkadaşı polis tarafından durduruldu. Polis ekiplerince gözaltına alınan şahıs, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Özbek B. Mahmudov, çıkarıldığı mahkemece hırsızlık suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. – İSTANBUL

harmancikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu