Haber

Kanser Hastası Yusuf Kerim’in Annesi İçin Tahliye Kararı

6 yaşındaki Yusuf Kerim’in kanser tedavisi gören annesi için Gülten Sayın tahliye oldu.

Tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkomu ile mücadele eden 6 yaşındaki Yusuf Kerim’in annesi Gülten Sayın’ın tahliye kararı alınırken, doktorların yaşama şansının düşük olduğu belirtildi.

Gülten Sayın, ‘FETÖ üyesi olmak’ suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezası Yargıtay tarafından onanarak cezaevine gönderildi.

Yusuf Kerim’in “Annemi istiyorum” diyerek ağladığı görüntülerin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a anne Gülten Sayın’ın idamının ertelenmesi için davetiyeler yapıldı.

Kamuoyunun da etkisiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasal düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre, kadın hükümlünün cezasının infazı, çocuğunun hastalığı nedeniyle bir yıla kadar ertelenebilir ve erteleme süresi, her defasında altı ayı geçmemek üzere dört defaya kadar uzatılabilir.

Yusuf Kerim’in annesine kavuşması için uğraş veren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, annesi Sayın’ın serbest bırakıldığını duyurdu. Gergerlioğlu, Az önce Yusuf Kerim’in babası aradı. Sonunda… Anne Gülten Sayın’ın tahliye kararı çıktı. Videoda röportaj yaptığım Yusuf Kerim kulaklarına ulaşıyordu. Nihayet yasa yürürlüğe girdi. Yasanın uygulanmasından memnuniyet duyduğumuz bir Türkiye!’terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu