Haber

AK Parti’den Sinan Oğan ile ilgili ittifak açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan hakkında açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs seçimlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Kurtuluş, şunları kaydetti:

Cumhur İttifakı’nın aldığı oy oranı mükemmel bir başarıdır. Tüm seçmenlerimize teşekkür ederiz. Katılımın yüksek olması değerlidir. Seçim gecesinden sonra son derece olgun bir durum ortaya çıktı.

“SİNAN BEY’İ TEBRİK ETMELİYİM”

“BÖLÜNEN TÜRKİYE’YE KARŞI BİR KİTLE”

Şimdi Sinan Bey’i bir kez daha tebrik etmek gerekiyor. Değerli bir oydur. Seçmen kitlesinin temel özelliği Türkiye’nin bölünmesine karşı çıkan başarılı bir kitledir. HDP’nin ayrımcı dil kullanmasının, CHP’nin ısrarla özerklik söyleminin ve Apo’ya yönelik terör baronlarının tutsaklarını cezaevlerinden salıvereceğiz diyen sloganların rahatsız olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımıza ikinci cinste takviye yapacaklarını düşünüyoruz.”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan yüzde 49,51 oy alırken, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88 oy aldı. oylar. Ata İttifakı’nın seçimdeki adayı Sinan Oğan ise yüzde 5.17’de kaldı. Seçim öncesi çekildiğini açıklayan Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce oyların yüzde 0.44’üne ulaştı.

Birinci tıpta hiçbir aday gerekli oy oranına ulaşamadığı için seçim ikinci cinse bırakıldı. En çok oyu alan 2 aday 2. çeşitte tekrar yarışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu