İş

Bugün en çok hangi kripto para birimleri kazandı? Piyasadaki son durum

Investing.com – Kripto para piyasaları hafta boyunca yatay hareketiyle dikkat çekti. Ocak ayı boyunca değerli bir yükseliş kaydeden kripto paralar, ayın son haftasında yükselişine ara verdi.

Kripto para birimi toplam piyasa değeri, hafta boyunca 1 trilyon doların üzerinde kaldı. Hafta ortasında satıcılara verilen kısa bir aranın ardından toparlanmayı başaran kripto para piyasasında yatırımcıların daha düşük seviyeleri alım fırsatı olarak kullanmaya niyetli olduğu görüldü.

Haftanın son iş gününde toplam piyasa değeri 1,04 trilyon dolar seviyesinde kalırken, işlem hacmi düne göre ortalama 52 milyar dolar geriledi.

bitcoin güne Asya işlem saatlerinde gelen satışlarla başladı. Gün içinde 22.500 dolarlık takviyeye kadar ilerleyen kripto para birimi, ardından hızlı bir toparlanma ile haftalık 23.000 dolarlık direnç bölgesine yükseldi. Günlük yarım puan düşüşle Bitcoin, ABD piyasaları açılmadan önce 23.000 doların altına hızla düşük hacimli işlemlerle ilerliyor.

Ethereum Günün açılışında 1.600$ kaybettikten sonra 1.550$’a kadar düştü ve bu noktada yeniden takviyeler buldu. Gün içi işlemlerde bir miktar toparlanan Ether, günlük %2 kayıpla devam ediyor.

bugün ilk 10 çokgen piyasadan olumlu yönde farklılaşan fiyat hareketlerine sahiptir. Polygon ağındaki aktivitedeki artış, MATIC’in yerel varlığının günlük %7 bandında yükselmesini ve 1$ manevi seviyesine ulaşmasını sağladı. MATIC’te yukarı yönlü atılım dün öğleden sonra başlarken, gün sonunda 1,12 dolara kadar yükselen altcoin şu an 1,1 dolardan işlem görüyor. Ayrıca Polygon, bu sıçrayışla bir kez daha Solana’yı geride bırakarak en büyük 10. kripto para birimi oldu.

İlk 10’un geri kalanında düşük oranlı düşüş bugün de konuşuluyor. Ancak en büyük kripto para birimleri haftalık bazda pozitif kalıyor.

İlk 100 kripto para biriminde düşük fiyat aktivitesi devam ediyor

Piyasa fiyatına göre sıralanan listede değer artışı ile öne çıkan kripto para birimlerinin ortasında, sanal (HOT) %10 fiyat artışı ile ilk sırada yer alıyor. Geriden %8,5 yükseliyor aslanve %7 maliyet artışı ile MATIC IOTAgeliyor

Bugün en sert düşen altcoin, hafta boyunca %115’lik değer artışı. Eşik (T) oldu. Eşik bugün %15 düşüşle bir düzeltme aşamasına girdi. Mina(MİNA), Eksen Sonsuzluğu(AXS) ve iyimserlik(OP) ise %6’lık düşüşle bugün en çok değer kaybeden altcoinler arasında ilk sırayı aldı.

Haftalık olarak öne çıkan altcoinleri incelediğimizde bu hafta %120’ye yakın değer artışıyla devam eden Threshold ile karşımıza çıkıyor. aptos(APT) ile %50 artıyor hayalet (FTM) özellikli altcoinler. 100. sırada Casper(CSPR) ise haftalık %7 düşüşle ilk 100 kripto para arasında yer alıyor.

Author: Günay Caymaz

meric-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu