Haber

FETÖ/PDY operasyonunda 12 zanlı yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 6 farklı ilde yürütülen operasyonlarda 12 zanlı yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Hatalarını Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar çerçevesinde, FETÖ/PDY terör örgütünün örgütsel iletişim modelinin ankesörlü telefon ve kiosk gibi sabit hatlardan defalarca arandığı ve bir polis memurunun İstanbul’dan arandığı belirlendi. Hava, Kara, Deniz ve Jandarma Kuvvetleri Komutanlığı görev başındaydı. 1’i astsubay olmak üzere 6 zanlının kimlikleri belirlendi.

Ayrıca yapılan soruşturmalar kapsamında askeri okula giriş sınavında örgüt mensuplarını askeri okullara yerleştirmek için kullanılan kodlama bilgisine sahip olduğu tespit edilen 4 kapalı askeri okul öğrencisi ve özel olduklarına dair ifadeleri bulunan 3 zanlı da tutuklandı. imamlar da belirlendi.

6 ilde operasyonlarda 12 zanlı yakalandı

İstanbul merkezli 6 farklı ilde tespit edilen toplam 13 şüpheliye operasyon düzenlendi. Operasyonlar sonucunda 12 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. Diğer zanlıyı yakalama çalışmaları ise sürüyor. – İSTANBUL

haberakyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu