Yaşam

İskenderun’da hasar gören evinde 8 köpeği bırakmadı

Ülkeyi kasıp kavuran depremin ardından binlerce bina kullanılamaz hale geldi.

Enkaz çalışması tüm hızıyla devam ederken, çok sayıda vatandaş eşyalarını kurtarmaya çalıştı.

Eşyalarını almayı başaranlar şehirleri terk ediyor.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Seda Avcı ve annesi Leyla Avcı’nın yaşadığı 5 katlı bina Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hasar gördü.

Depremin ardından birinci kattaki konutu oturulamaz hale gelen Avcı ve annesi, altın köpekleri ‘Kuki’ ve 7 yavrusunu yanlarına alarak Antalya’ya geldi.

“Canım arkadaşlarımdan ayrılamadım”

Binanın giriş katındaki evi kiraladıklarını söyleyen Seda Avcı yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

Deprem olunca köpeğim Kuki’yi annemle alıp dışarı çıktım. Evde 7 yavrumuz kaldı. Dışarıdaki yavrulara bakmak benim için çok zor olurdu. O hasarlı eve girdikten sonra bebeklerimizi besleyip sularını içtikten sonra dışarı çıkıyordum. Bunu yaklaşık 5 gün boyunca yaptım. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Son eve girdik ve birkaç modül kıyafet aldık. Daha sonra yavrularımızı alıp Antalya’ya geldik. Yiyecek alacak paramız yok ama sorun değil. Onlar benim canım arkadaşım. Üstelik orada hayat çok zor. bırakamadım Sevgili arkadaşlarım dışında hiçbir şey görmedim. Eşyamız yok, durumumuz kötü ama burada yeni bir hayat kurmaya çalışıyoruz. Kuki ile birlikte 8 köpeğimiz var. Başımıza çok dertler geliyor ama elimizden gelen bir şey yok. İsteyen olursa sahiplenmeyi düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu