Haber

Reuters: AB ülkeleri Rusya’ya yönelik 10’uncu yaptırım paketi üzerinde yine anlaşamadı

İsimleri açıklanmayan diplomatların ajansa aktardığı bilgilere göre, yeni Kısıtlama paketKonuyla ilgili görüşmeler yarına ertelendi. 10. yaptırım paketiKonuyla ilgili görüşmeler, çözülemeyen bazı sorunlar nedeniyle dün ertelendi.

Reuters’in edindiği bilgiye göre, görüşme sırasında Polonya, Rusya’dan sentetik kauçuk ithalatına getirilen yasak kapsamında getirilen istisnalara karşı çıktı. Ajansın bazı kaynakları, İtalya için de istisnaların olduğunu söyledi. Polonyalı yetkililer ise böyle bir hafifletmenin yaptırımların etkisini hafiflettiğine inanıyor.

AB ülkeleri yarın Rusya’ya yönelik 10’uncu yaptırım paketini açıklamak istiyor. Yeni yaptırımların, önceden kararlaştırılan kısıtlamalarla ‘boşlukları kapatması’ bekleniyor.

Yaptırımlar da Rusya’nın 11 milyar euro fiyat ve Alfa-Bank dahil dört Rus bankasını etkileyecek. EUobserver’a göre AB, aralarında Rus İnsan Hakları Sorumlusu Tatyana Moskalkova ve Hava Kuvvetleri Komutanı Mikhail Teplinskiy’nin de bulunduğu 62 Rus vatandaşına yaptırım uygulayacak.

haberyesilyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu